Nedir  amacımız ? Ne yaparsak işte tamam oldu diyeceğiz ? Ertelediğimiz konular neler ve daha ne kadar erteleyeceğiz ? Çalışmak ama ne için ? Bugün soruları sorma ve cevapları bulma zamanı. Aşırı kontrolcü yaklaşımlar yerine olayların doğal akışına bakmak ve bu doğal akışın gösterdikleri ile ilerlemek daha anlamlı olabilir. Her ne olacaksa bunun öncesinde iyi bir hazırlıkla hareket etmeye özen gösterirsek istediğimiz sonuçları elde edebiliriz. Hızlıca sonuca gitmeye çalışmak yerine detaylara dikkat ederek ilerlemek çok önemli.  Atladığımız ve hesaba katmadığımız detaylar daha sonrasında başımıza iş açabilir. Kazanç elde edelim derken zarar eder durumda kalabiliriz.

Geleneksel yaklaşımlarla yenilikler arasında sıkışıp kalmak yerine, farkında vardığımız ancak harekete geçmediğimiz durumlardan kurtulmamız gerekiyor. Atalet içinde kalmak her geçen gün kaybetmemize sebep olabilir. Amaca hizmet eden işlerle uğraşmak ve emek vermek , yol katetmemizi sağlarken, aksi durumlarda emeğimiz çalınmış olacak. Olayların görünen görünmeyen yüzünü düşünerek değerlendirmeler yapalım.

Sırlı kalan, gizli kalan konular , saklanan ve söylenmeyen duygular içimizde sıkıntı yapabilir. Tam olarak bilmediğimiz durumlarda   yapacağımız yargıların yanıltıcı olabileceğini unutmayalım. Hiç birşey göründüğü gibi olmayabilir. Kurgu yaparak, gereksiz endişelerle günü harcamayalım. Kurban edilmişlik yada kullanılmışlık hissi keyfimizi kaçırabilir yada bu tip bir hikayenin ardına saklanmayı seçebiliriz. Kendimizi yada çevremizi kandırmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Yaşamımın her anı çok değerli ve ben yaşamıma sahip çıkarken yapacaklarımı zengin seçenekler içinden seçerek yapıyorum. Yaşamın akışına güveniyorum. Aklımla, duygularımla, ruhumla ve bedenimle bir bütün olarak hareket ediyorum.