Öğrenmek, yenilenme ve yeni fikirlerin öne çıktığı bir gündeyiz. Bugünün en önemli konusu, duygu ile akıl arasında sıkışıp kalmak. Özellikle eleştirel yaklaşımlar ve ön yargılı tutumlar günün zor geçmesine sebep olabilir. Organize olup hızla ilerlemek isterken, önümüze çıkan engeller sinirli ve gergin durumlar yaratabilir. Eleştirel yaklaşımlar yerine daha empati ile çözüm üretme isteğinde olursak o zaman başarılı olabiliriz.

Günün haberleşme ve iletişim açısından yüksek tempo içinde akan enerjisi , yabancılarla olan işlerin öne çıkacağını gösteriyor. Özellikle farklı ve yeni pazarlara yeni işlere ait çalışmalarda sonuç odaklı olmaya gayret  edersek iyi yol katedebiliriz. Teknolojiyi etkin şekilde kullanmak ve yenilikleri araştırmak günün içinde zihin açıcı olabilir.

Esnek yaklaşımlar, değişime dönük arayışlar, yeni fikirlere açık olmak günün farkındalıklarla dolu enerjisinden faydalanmamızı sağlarken, kendimizi yeterince açık ve net şekilde ifade etmediğimiz durumlarda sıkışıp kalacağımızı gösteriyor. Söylediğimiz sözlere dikkat edelim. Dil yarası bırakmadan, yıkıcı olmadan günü geçirmeye gayret gösterelim. İletişimdeki hatalar yada yanlışlar,denge bozabilir ve yeni bir denge kurmakta çok zorlanabiliriz.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Öğrenmeye ve yeniliklere açık yaklaşımlarla değişimi yaşamıma davet ediyorum.  Öğreniyorum değişiyorum, değiştikçe yeniden öğreniyorum. Farklı fikir ve önerileri değişimlerim için ilham verici kaynak olarak kullanıyorum.