Yaşama karşı sorumluluklarımız var. Kendimize karşı sorumluluklarımız var. Tüm bu sorumlulukları nelerdir? Ne yaparsak kendimize karşı ve yaşama karşı sorumluluklarımızı yerine getirmiş olacağız. İsteklerimiz ve hedeflerimiz öne çıkarken hayallerimizden kaynak olarak faydalanabiliriz. Sorularımız ve aradığımız cevaplar olabilir. Bugünün aslında bir hafta sonu günü olmasına zihnen aktif olduğumuz bir gün olarak yaşanabileceğini de söyleyebiliriz. Araştırma yapmak ve bu araştırmaları hedeflerimiz için kullanmak açısından çok uygun bir enerji var. Başlangıçlarımızı destekleyecek tüm verilerin toplanması ve değerlendirilmesi, ayrıca hesaplamalar günün içinde zamanımızı alabilir.

Farklı ve değişik ürünler yada pazarlar yada işler açısından fikirleri değerlendirmek duurmunda kalabiliriz. Bugüne kadar ilgilenmediğimiz ancak şimdi ilgi alanımıza giren işler yada pazarlar hakkında araştırma yapmak ve kurulumlar açısından ihtiyaçları belirlemek isteyebiliriz. Her ne iş olursa olsun bu konuda araştırma yapmadan ilerlemeye karar vermeyiniz.

Sorunların çözümü için öne çıkmaya ve sorumluluk almaya özen göstermek gerekiyor. İkilemlerden ve kararsızlıktan uzaklaşıp ne yapacağını bilir hale gelmek çok önemli. Fedanın karının olmadığını bilmek, tembellikten uzak durmak, beklentiler yerine ve tepkisellik yerine daha sonuca gidecek adımlar ve yaklaşımlar içinde olmak kazandırabilir.

Duygusal  ve alıngan yaklaşımlar, önyargılı yaklaşımlarla birleşirse, gizli ve sırlı kalıp gerçek düşünce ve duygularımızı ifade etmezsek gün içinde anlaşılmamaktan yakınabiliriz. Daha paylaşımcı olmaya  ve gerçek duygularımızı söylemeye istekli olmalıyız.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Bu hayat bana ait ve ben kendi yaşamıma ait kararları kendim alarak yaşamıma sahip çıkıyorum. Kendimi tüm ön yargılardan özgürleştiriyorum.