Günün hem eğlenceli hem de romantik bir yüzü var. Eğlenceli olan ortamlar genellikle organizasyonlar içinde olanlar. Bu anlamda yaşamımızda yer vermek istediğimiz ve bugüne kadar ihmal ettiğimiz (boşver dediğimiz) ne varsa bunlarla ilgili yeni düzenlemeler yapabiliriz. Amacımızı biliyorsak o zaman sorun yok, aksi durumlarda odaklanmanın zor olduğu durumlarda hiçbir şey yapamadan günü laylaylom yaparak boşuna geçirebiliriz. Bazen çok şey yapmak isterken maymun iştahlılık hiç bir şey yapamadan kalmak durumunda bırakabilir. Bu sebeple çok yayılmadan daha disiplinli ve ciddiyetle konuları ele alarak özellikle bir öncelik sırasında koyarak yapmaya başlarsak günün verimli geçmesini sağlayabiliriz.

Sorunlara çözüm üretirken, kendimizi kandırmayalım. Oyun oynamayalım daha ciddi yaklaşımlarla bulunmak gerekiyor. Sorunların kökenine inerek gerçek sebeplerle yada gerçek soruna çözüm bulalım. Bu anlamda danışmak yada bir profesyonelden yardım almak gerekebilir. İlişkiler açısından da inatçı yaklaşımların uzlaşmaz yaklaşımların sorunu çözmeyeceğini bilelim.

Bilgiye ve tecrübeye değer vererek hareket etmeyi becerebilirsek o zaman ilerlemek daha kolay olacakken, aksi durumlarda cehaletin ve uzlaşmaz yaklaşımların bedelini ödemek durumunda  kalabiliriz. Huzur arayışımız sinirli ve öfkeli yaklaşımların içinde yok olup gidebilir. Dengesizce, patavatsızca edilen sözler gemileri yakarken, geri dönülmez yollara girmemize sebep olabilir.

Planlama ve yeni düzenlemeler için hazırlık yapmak, öğrenmeye dönük aktiviteler, fiziksel bakım ve dış görünümümüzü iyileştirecek kozmetik konular yada estetik konular günün öne çıkan temaları arasında. Ayrıca dostlarınızla yada uzun zamandır görüşmediğiniz aile bireyleri ile bir araya gelmek isteyebilirsiniz.  Önceden tanıdığınız bildiğiniz kişilerden birileri ile özel ve romantik ilişkiler için yeni başlangıçlar yada yakınlaşmalar olabilir. Romantizme hayatınızda yer açmaya gönüllüyseniz günün bu anlamda enerjisi çok yüksek!

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Yapacaklarıma odaklanıyorum ve odaklandığım her şeyi yapıyorum. Yaptığım her şeyde bana bahşedilen bilgeliği kullanıyorum.Yaşamıma ve kendime değer veriyorum. Çünkü ben tekim ve özelim. Aşk, sevgi ve  dostluk enerjisinin yaşamıma akmasına izin veriyorum ve tüm duygularımı özgürce yaşıyorum.