Kazanmak için istemek söylemek gerekir. Maddi manevi  kazançların öne  çıkacağı günün enerjisi içinde, borçlar ve sorumluluklarda bu anlamda öne çıkabilir. Alışveriş  dengesini koruyarak ilerleyebiliriz.Bugünün en önemli konusu, uzun zamandır içimizde birikmiş zarar veren yada ifade edilirse hafifleyip rahatlayacağımız ne varsa bunlarla ilgili çalışma yapmak. Çalışmaların bir kısmı duygusal arınma ile ilgili, bir kısmı ise ifade etmekle ilgili. Ertelenmiş ve yapılması gereken sorumluluklar için atacağımız adımların kazançlı olacağını bilelim. Hakkımızı almak için başkalarının takdirini beklemeyelim. Özellikle yapacağımız iş neyse önceden karşılığını söyleyerek anlaşalım ve bunun sonucunda ilerleyelim.

Nelere evet  nelere hayır  diyoruz bir gözden geçirme zamanı. Kendinize ait olmayan şeylerin sorumluluğunu üzerinize alarak kendi hayatınızı ertelemeyin. Ertelemek istediğiniz her durum için kendinize şunu sorunuz : Ben bunu neden erteliyorum ? Eğer samimi bircevap verdiğiniz de kendinizi  haklı görüyorsanız o zaman erteleyin! Değilse o zaman ertelemeyin. Para kazanmak ve maddi değerleri oluşturmak adına yaptığınız ne varsa bunlar için yeniden düşünme zamanı .Düşünürken lütfen kendinizi de unutmayın ve yok saymayın. Fedakarlıklar çözüm getirmez. Paylaşmak ile fedakarlık birbirine çok benzetilir. Fedanın karı olmaz. Paylaşarak herkesin üzerine düşüne sorumluluğu yerine getirmesi doğru bir yaklaşım olacaktır.

Ailesel bağların ve yüklerin altında ezilmemek adına da yapılacak şeyler var. Ayrıca çok mükemmeliyetçi yaklaşımların yaşamınızı zorlayıp detaylarla uğraşmaktan büyük resme bakamadığınız durumların oluşmasına sebep olabilir.Ne kadar güvensizde olsanız başkaları ile birlikte çalışırken mükemmeliyetçilik çıtanızı çok yükseltmemeye gayret ediniz.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Almayı bildiğim kadar vermeyi de  biliyorum. Yaşamın akışına güveniyorum.Olan her şey benim ve bütünün hayrınadır.  Duygularımı ve düşüncelerimi özgürce paylaşıyor ve kendimi yeterince ifade ediyorum. Maddi ve  manevi olarak kazanç içindeyim. Yaşamıma akıp gelen bolluk ve bereket için şükürler olsun.