Bazen öyle anlar vardır ki, hem derinleşir durgunlaşırız hem de bir yanımız kıpır kıpır çok şey yapmak ister. Durduğumuz yerde duramaz ama harekette edemeyiz. İçimizde fırtınalar koparda söyleyemeyiz söyleyeceklerimizi yada söyleriz ama net ifade edemeyiz kendimizi. İşte bugün öyle bir gün.  Yoğunluk, organize olmayı ve önceliklendirme yapmayı gerektiriyor. Gün boyunca kendimizi geliştirecek  durumlar yada ortamlarda olabiliriz. Öğrenmeye açık olursak ve yenilenmek istiyorsak özellikle geleneksel yaklaşımlar yerine daha modern yaklaşımlarla ilgilenmeliyiz. Yeni teknolojilere açık olmak gerekiyor.

Bugün stratejik kararlarımızı yeniden gözden geçirme ve aksayan ilerlemeyen tıkanmış durumların değişimi için yeni kararlar alma zamanı. Alacağımız kararlar yeni başlangıçlardan çok var olan bazı durumların düzenlenmesine yönelik olursa o zaman tıkanmışlık hissinden de kurtulabiliriz. Para konularında daha ciddi ve gerçekçi yaklaşımlar ve çözümler içinde olmalıyız.

Yaratıcılığımızı açığa çıkarmak, daha cesur adımlar atmak, kararlı ve iradeli olmak, disiplinli ve ciddi yaklaşımlarla çalışmak, detaylara dikkat etmek bugün çözümler üretirken , kurgu yapmak, endişe ve kaygı içinde kalmak, kin duygularıyla hareket etmek, isyanlar ve ağır sözler sarfetmek sorun ve problem oluşturacaktır. Şiddete karşı, araç kazalarına karşı dikkatli ve tedbirli olmak kazandırırken, bağıra çağıra keskin dille söyleyeceğimiz  sözler dil yarası bırakabilir. Her şeyi kontrol etmeye çalışmak esaret duygusu içinde kalmamıza sebep olabilir.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Yaşamım bana ait ve ben tüm kararlarımı alırken yaşamın akışına güveniyorum.  Öğrenmeye açık yapımla atalet içinde olduğum tüm durumlardan kendimi özgürleştirip ilerliyorum. Kendimi açık ve net ifade ederken söyleyeceklerimi tatlı dille söylüyorum.