Organize olarak detaylı işler yapabileceğimiz önemli bir gündeyiz. Araştırmalar içinde özellikle enerjimizi odaklayarak kullanırsak çok farklı keşiflere yada yeniliklere ulaşacağımızı söyleyebiliriz. Günün detaylara indiren enerjisi işleri tamamlamakta zorluklar getirebilir. Aşırı detaycılık sonuca gitmemize engel olurken, birçok yapmamız gereken işi de ertelememize sebep olabilir. Bu sebeple bir ağaca takılıp ormanı göremez hale gelmeyelim. Organize ve hedefe olarak öncelikleri ve önem sırası tespit edilmiş bir iş listesi ile çalışmak çok verimli olmamıza yarayacaktır.

Olayları değerlendirirken hiç bir şey göründüğü gibi olmayabilir. Sanmak yerine tam bir araştırma ile emin olduğumuz durumlarda son kararı verelim. Kurgulama yaparak kendimizi inandırdığımız durumların gerçek olmadığını anladığımızda çok geç olabilir. Gemileri yakmadan evvel iyice düşünmek gerekiyor. Gizlenen duygular,biriken duygular içsel olarak dengemizi bozarken, tüm bunları gizleyerek elde edecek bir şeyimizin olmadığını kavrayalım. Ertelenmiş işleri çözümlemek maksadıyla yapacak çok şeyimiz olabilir. İdealist yaklaşımlarımız özellikle iş dünyasında bizi zorlayabilir. Neyi  ne kadar yapacağımızı ve karşılığında ne alacağımızı tespit ederek yapacağımız işler için sorun olmazken, üzerimize aldığımız işlerin bedelini doğru tespit edelim ve neye evet neye hayır diyoruz iyice bilelim. Görünmeyen maliyetler ilerleyen zamanlarda canımızı sıkabilir.

İnanmak bir işi tamamlamak için çok önemlidir. İnanmadığımız işlerden uzak duralım. Bir işe inanmanın yanında o işi yapmanın bedelini de iyice hesap edelim. Devam eden işlerde vazgeçmelerin de bir bedeli var bunu da unutmayalım. Yapacaklarımızı abartıya kaçmadan yapalım.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI 

Bakış açılarımı zenginleştirerek görmem gerekenleri görüyorum. Kendi yaşamıma sahip çıkarak bugüne kadar ertelediğim ne varsa bunları yapmayı seçiyorum. Bugünden sonra kendimi tüm ertelemelerden özgürleştiriyorum.