İletişimin yoğun olduğu, kendinize veya sevdiklerinize zaman ayırıp bolca fikir alışverişinde olabileceğiniz bir gündesiniz. Hızla akıp geçen zamanı farketmeden keyifli paylaşımların olduğu gün içinde ilham alıp vereceğiniz durumlar olabilir. Özellikle parlak ve yeni fikirlerin öne çıktığı günde hem öğrenmek hem de öğretmek mümkün. Kendi sorunlarınıza ilgi göstermeniz gereken bir gündesiniz. Günün eleştirel bir yüzü de var. Şahsınıza yapılan eleştirileri farkındalık sağlayacak şekilde dikkate alarak esneklik göstermek gerekebilir.

Denge sağlamanın zor olduğu günde yeni bir denge için konuşulacak şeyler olabilir. Yaşamınıza girecek yeni insanlar sizin ezberinizi  bozabilir. Sizin gibi düşünmeyen yada farklı kültürlerden olanların getireceği yeni yaklaşımlardan öğrenilecek çok şeyler var. Özellikle zorlandığınız konularda zayıf yönlerinizi daha açık şekilde görebilirsiniz. İletişimde olan bozukluklar, konuşma tarzları, davranış şekilleri konusunda sorunların yaşanabileceği günün içinde empati kurmak gerekebilir. “El yarası geçerde dil yarası geçmez” diye bir atasözü var. Söylediğiniz sözlere dikkat ediniz.

Hazırlık yapmak ve bazı yeni oluşumlar için eğitim almak isteyebilirsiniz. Tüm bunlar için kendi yaşamınızda size engel olan düşünce, duygu, durum ve kişilerle ilgili sorunların çözümü için çalışmalar yapmak gerekebilir. Bu amaçla verilen gayretler çözüme giden yolda önünüzü aydınlatabilir. Bugün kazalara karşı dikkatli olunuz. Araçlarda yada iletişim cihazlarından kaynaklı sorunlar olabilir. Aşırı materyalist yaklaşımlar ile duygusal yaklaşımların arasında sıkışıp kalmamamak için hemen karar vermeyiniz. İyi düşün acele yada telaşla karar verme!

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Yaşamın akışı içinde olan her şeyden kendimin ve bütünün hayrına görmem gerekeni görmeyi, duymam gerekeni duymayı, hissetmem gerekeni hissetmeyi seçiyorum.   Öğreniyorum ve öğrendiklerimi yenilikler için ilham kaynağı olarak kullanıyorum. Tüm bunları dengemi sağlayan yeni değişimler olarak sevgiyle kabul ediyorum.