Dengemizi korumakta özen göstermemiz gereken bir aydayız. Odak noktamızı koruduğumuz sürece istediklerimizi yaşama geçirmekte hiç zorlanmayacağız. Hatta güle oynaya ilerleyeceğimizi söyleyebiliriz. Mükemmeliyetçi ve aşırı hassas yaklaşımlarla oyalanarak yada abartılarla kendi kendimize engeller çıkartmamaya özen gösterelim.

Hedeflediğimiz şeyleri yaparken tutkularımızı itici bir güç olarak kullanmayı becerebilirsek sonrasında çok mutlu olacağımız adımlar atabiliriz. Dağınık ve tembel bir enerjinin bizi yavaşlatmasına müsaade etmeyelim. Enerjimizi verimli kullanmayı becerebilirsek çok büyük boyutta işleri yapabiliriz aksi durumlarda ise dağınıklık ve yarım kalan işler bizi sıkıntıya sokabilir.

Yaptığımız her şeyde ciddiyetimizi ve görev duygumuzu göstererek ilerlersek, sonuçlar pozitif olurken, umursamaz ve küstah yaklaşımlarla, sabırsız tutumlar kaybetmemize sebep olabilir. Özellikle “ben biliyorum” havasında yaklaşımlar bize sanki her şeyi kendimiz yapabilirmişiz gibi hissettirebilir. Ya da etrafımıza emirler yağdırıp dururken, kimsenin gözünün yaşına bakmadan biraz askeri düzen kurabilir ve kabalaşabiliriz yada kabalığa maruz kalabiliriz.

Bu ayın en önemli konularından biri , adalet ve saflık. Özellikle iyi niyetimizi açıklıkla ortaya koyduğumuz durumlarda saflığımızı aptallık gibi algılayıp kullanmak isteyenler olabilir. Bu tip durumlarda, sezgilerimizin bize söylediği her neyse ona göre davranalım. Karşımızdaki kişilerden göreceğimiz zararın bizi dağıtabileceğini söyleyebiliriz. Bu sebeple daha tedbirli olmakta fayda var.

Yeteneklerimizi kendimizi içinde kullanmayı başarabilirsek çok iyi kazançlar elde edebiliriz. Hatta bunu hayallerimizi süsleyen maddi kazançları elde edeceğiz şeklinde de söyleyebiliriz. İnandığımız ve hayal ettiğimiz şeyleri gerekli özeni ve ciddiyeti göstererek yapmaya çalışalım. Sonuçları çok mutlu edecek.

Düzenleme gereken durumlarda , sorunların kolayca kökenine inerek uygun çözümler bulabiliriz.  2013 yılı başından itibaren yürüttüğümüz uzun dönemli hedeflerimizle ilgili neler yaptık ne kadar yol aldık bakalım ve aksayan yönler için neler yapacağımızı bir plana koyalım. Öğreneceğimiz şeyler olabilir. Hedeflerimizi gerçekleştirmek için öğreneceğimiz şeyler bizi hızla ilerletirken alacağımız danışmanlıklar verimliliğimizi artırarak zamanı daha iyi kullanmamıza yarayabilir.

Bu ay için son bir önemli konuda aşk. Özellikle aşkın gündelik yaşamımızda çok önemli bir konumda olacağını söyleyebiliriz. Saman alevi gibi parlayan ve hızlı yaşanan aşklar olabilir. Daha çok seksin önde olacağı bu tip ilişkiler biraz onur kırıcı ve hayal kırıklığı yaratan durumlarla bizi yüzleştirebilir. Ölçüsüz yaklaşımlar yerine daha dengeli yaşanan aşklar sevgi temelli ilişkilere fırsat yaratacaktır. Yüreğimizin sesine kulak verelim, “aşka aşık olmak “ yerine “gerçek aşklara” yelken açmaya gönüllü olalım.

Bu ay, özellikle çabuk sinirlenme ve öfke konusunda dikkatli olmak durumundayız. Bir anlık sinirimiz ve öfkemiz bize son söylenecek sözleri hemen söyleterek, kendimize ve çevremize zarar vermemize sebep olabilir. Bu sebeple, tartışmalarda daha sakin olmak, gemileri yakmadan önce biraz daha düşünmek sevdiklerimizi kaybetmemizi önleyebilir. Aksi durumlarda geri dönülmez yollara adım atabiliriz. Küstah yaklaşımlar, davranış bozuklukları, kıskançlıklar dengemizi bozabilir. Aptalca oluşan kazalara karşı da dikkatli olmak gerekiyor.