Hani bazen değiştirmek istersin her şeyi sil baştan işte öyle bir gündeyiz. Cesaretle harekete geçmeye hazırızdır ancak ne yapacağımızı bilemiyoruzdur. İşte bugün ne yapacağını ve bunu nasıl yapacağını bilmek çok önemli. Değişimin bir süreç olduğunu unutmadan, her gün biraz değişen durumların ilerleyen zamanlarda nasıl bir büyük dönüşümü bize yaşattığını göreceğiz. An be an, gün be gün, yaşamın içinde üzerimize düşen sorumlulukları ciddiyetle ele alarak cesur, kararlı ve iradeli şekilde yapmaya niyetli olmak ve bu niyetle yeniden başlamak gerekiyor. Yaşamınızın size ait olduğunu unutmadan ve bu anlamda kendi yaşamınıza sahip çıkmak için öncelikle kendinize kararları kimin aldığını sorunuz ?

İletişimde olmak, yenilikleri kendi yaşamınıza sokmak için öncelikleri belirleyerek yapacaklarınıza odaklanmak,  özellikle uzun zamandır kendi yaşamınızda ertelediklerinizi bulmak ve bunlar için harekete geçmek günün favorileri arasında.  Yardımlaşırken karşılıklı destek almak ve vermek, empati  kurmak, ne yapılıyorsa kendini kandırmadan  yapmak, tüm becerilerini kendisi içinde kullanmak,başkalarına verilen aklın kendi yaşamınızda kullanılması sorunlara çözüm üretirken yol almanızı sağlarken, kararsız , cesaretsiz, onaylanmayı bekleyerek yaşamak kurtulmanız gereken durumlar olduğunu göstermektedir. Kontrol ederek yaşamaktan yorgun düşenler için biraz daha yaşama güvenme ve akışta kalma zamanı.

Agresif, şiddet ve sinir dolu yaklaşımların getireceği sonuçlar yıkıcı olurken, iyi niyetle,istekli, motive yaklaşımlar görev ve sorumluluk duygusuyla birleşirse çok kazançlı değişimlerin yaşamımıza gireceğini söylüyor.Seçim sizin, öfkeyle kalkıp zararla mı oturmak, yoksa cesur kararlı adımlarla kendi yaşamınıza ait kararları yeteneklerinizi birleştirerek uygulamak amacıyla yola çıkmak mı ?

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Yaşamıma ve kendime verdiğim değerle her şeyin en mükemmelini ve en hayırlısını hakediyorum. Ben özelim ve yeni değişimlerin getireceği mutluluğun, bolluğun ve bereketin yaşamıma akmasına izin veriyorum. Bugün ve bundan sonraki tüm günlerimde bana sunulanları kendim ve bütünün hayrına sevgiyle kabul ediyorum.