Denge mi dengesizlik mi ? Dengeye gelebilmek için aşırı duygusal  davranışlardan uzak durmanız gerekmektedir. Fedakarlıklardan, duygusal bağlardan gelen yüklerin ağırlığı altında ezilmiş gibi hissedebilirsiniz. Takdir edileceğiniz yada karşılığını alacağınız işler için yeni başlangıçlar yapılabilir. Özellikle tamamladığınız işlerin oluşturacağı referanslar yada tecrübeler sizi daha cesur şekilde ilerlemeye itebilir. Bugün ihtiyacınız olan en önemli şey çalışmak ancak akıl dolu ve iş bitirecek şekilde. Yardım etmek için harcayacağınız çabalar sonuç verirken başkalarından yardım istemek durumunda iseniz bunun için çekinmeyiniz. Duygularınızı gizlemeden paylaşımcı olmanızda da fayda var.

Kendinizi kurban edilmiş gibi hissediyorsanız, aileniz için yada sevdiklerinizle ilgili endişe ve kaygı taşıyorsanız bunun altında yatan sebepleri bulmak ve gidermek için harekete geçebilirsiniz. Yeteneklerinizi başkaları için nasıl kullanıyorsanız kendiniz içinde öyle kullanırsanız hem kaygı ve endişelerden uzaklaşır hem de kendinizi daha fazla güvende hissedebilirsiniz. Başkalarına olan güveniniz test edilirken aynı zamanda kendinize de ne kadar güvendiğiniz ortaya çıkabilir. Sonlanan durumların getireceği yeniler için düşünme zamanı.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Kendimi ertelemelerden ve bugüne kadar tutunduğum tüm engelleyici düşünce kalıplarından özgürleştiriyorum.  Bugünü yaşamayı ve anda olmayı seçiyorum.