Sevgiyle ve tutkuyla oluşturmak istediğimiz şeyler için harekete geçme zamanı.  Aile ve yuva kurmak , birlik olmak, aşkı sevgiye dönüştürmek, ilişkilerimizde bir adım öteye geçmek bu ay mümkün olabilir. Bunun için üzerimize düşen şey “kendimize ait olan sorumlulukları” almamız ve gereğini yapmamız.

İçimizden gelenle dışarıya söylediklerimiz farklı ise o zaman duygu ve düşüncelerimizi olduğu gibi söyleme zamanı .  Şubat ayında romantik ilişkiler mutlu bir sonla yeni bir aşamaya rahatlıkla taşınabilir. Eğer yaşamınızda sizi yoran ve üzen bir ilişki varsa, bu tip ilişkileri de temizlemek ve bitirmek için de yine uygun bir zaman.

Ailemizi ve kendimizi farklı risklere göre sigortalatmak isteyebiliriz. Gelecek kaygısı ile yapılacak yatırımlar olabilir. Kolay kazanılan paraların kendimiz için doğru yatırımlara yönlendirilmesi gerekiyor. Şubat ayında harcamalarımıza ve yatırımlarımıza dikkat edelim. Tasarruf ederek geleceğimizi de düşünerek hareket etmek kendimizi hem daha huzurlu hem de güvende hissettirecek.

İş dünyası açısından, kazançlı anlaşmalar yapmak için uzlaşmamız gerektiğini söyleyebiliriz. Uzlaşmak demek fedakarlık yapmak demek değildir. Fedakarlıkların uzlaşma yada uyum sağlamakta katkısından çok zararı olur. Fedanın karı olmaz. Kar beklentisi koyduğumuz her fedanın hayal kırıklığını yaşayabiliriz. Bu anlamda paylaşımcı yaklaşımlar, sorumluluk duygusu ile birleşirse herkes için maddi ve manevi  kazançlı olacaktır. Ayrıca ortaklıklar oluşturmak adına da şubat ayında uygun fırsatlar bulabiliriz. Bu ayın kazanç sağlayan bolluk ve bereket dolu bir enerjisini aktif ve üretken yaklaşımlarla destekleyelim. Maddi ve manevi her türlü kazanca giden şanslı fırsatlarımız olabilir yada bu tip durumları kendimiz oluşturabiliriz.

Uzun zamandır bekleyen projeler için şubat ayında geri dönüşler olabilir. Kazançları yada getirileri somut olarak elde edilebilir bir zaman olarak tamamladığımız çalışmalardan büyük gelir elde edebiliriz. Ayrıca elde edilen kazançlar yeni bazı yapılanmalar ile birlikte basamak olarak bizi bir üst seviyeye taşıyabilir.

Üzerimize düşen sorumlulukları alırken, başkalarına ait sorumluluklar yada işleri kabul etmeyelim. Başkalarının bizi kullanmasına müsaade etmeyelim. Özellikle kendimizle ilgili yada ailemizle ilgili konularda ertelemeler yapmayalım. Şubat ayında tamamlanması gereken yada yapılması gereken neyse mutlaka yapılmalı ve tamamlanmalı ve hakedilen karşılık alınmalıdır. Başkalarına karşı olan yaklaşımlarımızda uyum sağlarken empati yapmak çok önemli olacaktır. Bencil yaklaşımlar, aşırı hassasiyet gösterilen durumlar uyumsuzluk getirirken, güven duygularınında zedelenmesine sebep olabilir. Gerek ailemizle gerek sevdiklerimizle gerekse iş ortamında birlikte çalıştığımız kişilerle yardımlaşarak ve paylaşarak ilerlemeye gayret gösterirsek istediğimiz sonuçları hem kolayca hem de hızlıca elde edeceğiz.