Sorumlulukların öne çıktığı bugünde üzerinize düşen ne varsa bunu odaklanarak yapmanız çok önemli. Sorunların hızlıca kökenine inerek üretilecek çözümler günü akıcı kılarken, ikilemler ve kararsızlıklar çok zorlayıcı olabilir. Özellikle empati kurulması gereken durumlarda emrivaki yapılırsa ilişkilerde gerginlikler ve kırgınlıklar doğabilir. Aşırı bireysel yaklaşımlar ile takım olarak hareket edip etmemek arasında sıkışıp kalabilirsiniz. Aynı şeyi ikinci kere anlatmak yerine kendim yaparım daha iyi derseniz o zaman hem enerjinizi verimli kullanamayabilir hem de delege edemediğiniz işler kalıcı olarak sizin işiniz haline dönüşebilir.

Olaylara duygusal yaklaşmanın getirdiği dezavantajları görmek gerekiyor. Bu anlamda alacağınız radikal kararlar gemileri yakmanıza neden olabilir. Gemiler yanmadan önce bir kere daha düşünmekte fayda var. Olayların altında yatan gerçek sebebi bilmeden söyleyeceğimiz sözlere dikkat edelim. Son söyleneceği ilk söylemek ilişkilerde geri dönülmez yollara girmenize sebep olabilir. Denge ve ilişkiler bugün test ediliyor.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Aklım ve duygularımla bir bütünüm. Kendimi onaylıyorum ve yaşamın akışına bırakıyorum. Olan her şey kendimin ve bütünün hayrınadır.