Oldukça yoğun ve yorucu bir gündeyiz. İletişim, görüşme ve yolculuklar açısından hareketli günün yapılacak şeylerin fazlalığından dolayı hızla geçeceğini söyleyebiliriz.Detaylara takılmadan ilerleyebilirseniz iş bitirmek keyifli olurken, planınız yoksa ve dağınık hareket ediyorsanız o zaman bitmeyen işlerin getirdiği gerginliklerle tadınız kaçabilir. Kırmamak için verilen sözler, bedeli hesap edilmemiş  “evet” ve “hayır”ların yaşamınıza getireceği zorluklar olabilir. Bugün yoğunluk için neyi kabul ediyorsanız bir kere daha düşünmekte fayda var.

Birbirinden farklı bir çok farklı işle uğraşmak durumundaysanız bunların bir kısmını delege etmekte fayda var. Özellikle güvensizliğe bağlı ve mükemmeliyetçilikle yaklaşılan durumlarda delege edemediğiniz işlerin getireceği yükler işlerin aksamasına neden olabilir. Bu tip durumlarda kullanılan yöntemlerin değiştirilmesi, teknolojik yeniliklerin adaptasyonu veya farklı fikir ve önerilerin alınması, esnek tutumlarla birlikte ilerlememize destek sağlayabilir.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Bu yaşam bana ait ve kendi yaşamıma sahip çıkıyorum. Aldığım tüm kararları kendimin ve bütünün hayrına alıyorum. Esnek yaklaşımlarımla yaşamın akışına güvenerek ilerliyorum. Olan her şey hayrımadır.