Zihninizin çok aktif çalıştığı, bir çok soru ile çözüm önerisinin oluştuğu bir gündeyiz. Kendinize sorular sorarak farklı sorunlarla ilgili yaratıcı çözümler bulabilirsiniz. Kendinize ait sorunlara ilgi göstermeniz ve dışarıda çözüm aramak yerine kendi içinize dönmeniz gerekebilir. Bugüne kadar uyum sağlamak adına yaptıklarınız ve gösterdiğiniz fedakarlıklar kendinizi ihmal ettiğiniz düşüncesi ile sizi biraz üzebilir. Özellikle sözel olarak kendinizi ifade etmediğiniz durumlarda anlaşılmamaktan dolayı canınız sıkılabilir. İçinizde sakladığınız ve biriktire geldiğiniz tüm duygular ve düşünceler sizi yalnızlaştırmış olabilir.

Günün özellikle neye ne kadar uyum sağladığınızla ilgili olarak yeniden ölçüler tanımlamaya yönelik olan günerjisi, kendi inançlarınız doğrultusunda, özgürce kendi fikirlerinizi ve düşüncelerinizi ifade etmeniz gerektiğini ve kendiniz olarak durumlara uyum sağlamanız gerektiğini gösteriyor. Ne kadar özgürleşmek istiyorsanız o kadar duygusal yüklerden arınmak ve size ait olmayan sorumlulukları sahiplerine geri  vermek gerekiyor. Önyargıların ve çekirdek inançların, birikmiş duygusal yüklerle birlikte hapsettiği bir yaşamdan kabuklarınızı kırarak çıkabilirsiniz. Değişimin dışarıdan değil kendi içinizdeki kaynaklardan geleceğini bilmek yolunuzu gösterecektir.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Değişimi bana getiren her farkındalığı sevgiyle kabul ediyorum.Bu farkındalıkların tümünü kendimi engelleyen  duygu ve inançlardan kurtulmak için birer kaynak olarak kullanıyorum ve  kendimi ifade ediyorum.  Çünkü ben değerliyim.