Aile, yakın arkadaş ve dostlarla bir araya gelmek için hoş bir gün. Geçmişten birikerek gelen çözümlenmemiş sorunlara çözüm bulmak için inisiyatif kullanmak yada çözüme liderlik etmek gerekiyor. Öne çıkmanız gereken durumlarda olayların altında nelerin yattığını araştırmak ve doğru bir sorgu ile çözüm için araştırma yapmak için uygun olan günün enerjisi, aynı zamanda olaylara nasıl baktığınızı da sorgulamanız gerektiğini gösteriyor. Uyum sağlamak ve fedakarlık yapmak çözüme giden yolda iyi sonuçlar vermeyeceği gibi , sorunların ötelenmesine neden olabilir. Bunun yerine empati ile sorumlulukları paylaşabilmek ve sorunun çözümüne herkesin ortak katılımıyla ulaşmak etkili olabilir.

Değişmez bakış açıları, önyargılar ve inatlar ile ilerlemek mümkün değildir. Adım atmak için öncelikle sorumluluk almaya niyetli olmanız gerekiyor. Bugün niyet ve motivasyonu güçlü olanlar engelleri aşarken korkak ve tembel olanlar sorunların altında ezilebilirler. Hayat korkarak yada olayları görmezden gelerek yaşanmaz. Büyük başarıların küçük bir adımla başladığını unutmayınız.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Farklı fikir ve düşüncelerin yaşamıma girmesine izin veriyorum ve kendimi önyargılardan özgürleştirerek yeniye açık hale getiriyorum. Bakış açılarımdaki zenginliği kendimin ve bütünün hayrına kullanmayı ve cesur adımlar atmayı seçiyorum.