Aynı anda bir çok işi tamamlamaya çalışırken, detaylarda oyalanırsanız hem elinizdeki işleri bitiremeyebilir hem de çok yorulabilirsiniz. Detayların önemli olduğu ve hassasiyet gerektiren işleri yaparken, diğer işleri delege ederek günü daha planlı ve organize yaşamak çok kazançlı olurken, dağınıklık ve plansızlık işlerin ertelenmesine ve aksiliklere sebep olabilir.  Esnek ve başkalarından alınacak fikirlerle yada yeni yollarla işimizi kolaylayabiliriz. Özellikle teknolojik çözümlerin sağlayacağı kolaylıklara açık olmak ve bunları kullanarak hızlıca sonuç olmak mümkünken, takılı kaldığınız veya yanlış bildiğiniz konulardan dolayı da atalet içinde olabilirsiniz.

Bugün, parasal konular endişe verici  durumlara sebep olmasın istiyorsanız, daha çözüm odaklı ve esnek yaklaşımlar ile gerçekçi tutumlar göstermelisiniz.  Duygusal ve acele ile alınmış kararlar, istemediğiniz ve sonrasında pişman olacağınız durumlara sebep olabilir. Bugüne kadar deneye yanıla yaptığınız ve büyük resmi görmeden harekete geçtiğiniz durumların size neler kaybettirdiğini görerek, nelere evet nelere hayır diyeceğinizi netleştirebilirsiniz. Kendnize ait olan sorumlulukları yerine getirmek endişelerinizi azaltırken, başkalarına ait sorumlulukları sahiplerine iade etmek üzerinizdeki yükü ve gerginliği azaltabilir.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Odaklanıyorum yapıyorum. Yaptığım her şeyin karşılığını istiyorum. Maddi ve manevi olarak kendimi takdir ediyor ve onaylıyorum. Yaşamımın her anı o kadar değerli ki, kendime ait hiç bir şeyi ertelemeden zamanında yaparak kendi  yaşamıma sahip çıkıyorum.