Hareketli ve iletişim içinde geçen günün, aynı zamanda işler açısından çok önemli değişikliklere yol açan bir enerjisi var. Özellikle karşımıza çıkan zorlukları birer yenilenme fırsatı olarak görebilirsek dipli bucaklı değişim için zemin oluşturabiliriz. İşimiz yada yapmayı çok istediğimiz ama bir türlü başaramadığımız bir konu varsa bunun için yeni ve farklı teknikler kullanabiliriz yada araştırma yapabiliriz. Uyum sağlamak için evet demek çok şey kaybettirebilir.

İleriye dönük tahminler için araştırma yapmak, detaylı olarak raporlara dayalı incelemelerle yenilenme veya değişim için fikir alışverişinde bulunmak bugünün favori aktiviteleri arasında. Sorunlarımıza çözüm bulmak için başkalarından yardım alalım. İçimize kapanık duygularımızı gizler durumda kalarak varacağımız bir yer yok. Ayrıca kendimizi kurban edilmiş gibi hissediyorsak o zaman buna kendimizin çizdiği veya çizmediği sınırların sebep olduğunun farkına varalım. Kendimize ait olmayan sorumlulukları almayalım, başkalarının maddi ve manevi takdirini beklemek yerine hakkımız olanı isteyelim. Takılıp kaldığımız duygu ve düşüncelerden kendimizi özgürleştirmek keyfimizi yerine getirir.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Keyfimi ve huzurumu yerine getirecek her türlü farkındalığı yaşamımı değiştirecek kaynaklar olarak kullanıyorum. Kendimin ve bütünün hayrına olan durumlarda evet demeyi ve uyumlu olmayı seçiyorum.