Bilmediğimiz konularda detaylı araştırma yapmak  için çok uygun bir gün. Yeni bir ekiple yeni bir proje için çalışma başlatılabilir. Yenilenme, aksayan sorun olan alanlarda çözüm önerileri ve fikir alışverişi yapılması, yenilikçi yada devrimci metotların kullanılabileceği bir gündeyiz. Radikal yaklaşımlar, top yekün düzenlemeler  yapılabilir. Kurunun yanında yaşta yanabilir. İdealist yaklaşımlar derinleşip detayların öne çıkmasına sebep olurken, büyük resmi kaçırmadan kararlar alabilirsek çok önemli sonuçlar elde edebiliriz.

Fikirlerin paylaşımında eleştirilerimizi olumlu bir dille yapmak gerekiyor. Uyum enerjisi, kibar ve uzlaşmacı tavırlar ilerlemeye yardım ederken, tersi durumlar uzaklaşma ve kopmalara sebep olabilir. Bugün çözüm üretirken anahtarımız “empati” olmalı. Fedakarlıklarla birlikte gelen uyum sağlama çabaları, özgürlüğümüzü kısıtlarken, kendimizi hareket edemez yada boğuluyormuş gibi hissedebilir. Bakış açılarımızda biraz esneklik, bir adım yaklaşan bir adım yaklaşarak vereceğimiz cevaplar köklü ve yaratıcı değişimler getirebilir. Yeni ile eskinin çatıştığı bugünde dengede kalabilmek ve zihin-duygu durumunu bu denge ile işletmek  daha iyi kararlara ve sonuçlara ulaştırabilir.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Barış ve huzur yaşamıma akıyor ve ben hem kendimle hem de çevremle uyum içindeyim. Yeniliklere açığım, kendimin ve bütünün hayrına olan yenilikleri sevgiyle kabul ediyor ve  yaşam dengemi sağlamakta özgürce kullanıyorum.