Yılın bu ilk gününde tembellik ve rahatlıktan hareket etmekte zorlanabiliriz. Aslında yeni bir yılın başlangıcında tüm motivasyon ve enerjimizi devam eden hayatımız için önemli başlangıçlara ayırmalıyız. Yaşamımızda ertelemekten bir türlü yapamadığımız şeylere  zaman ayırmak ve bunlarla ilgili cesur kararlar almak çok önemli.  Neşemizi, canlılığımızı, yaratıcılığımızı kullanarak hayallerimizi süsleyen ne varsa bunlarla ilgili temel atacak yaklaşımlar yılın ilerleyen günlerinde meyvesini verecektir.

Duygusal değişimlerin olacağı bugün, ruhumuzun ve duygularımızın bizi biraz düşündürmesi muhtemeldir. Kendimizi ne kadar önemsediğimiz ve kendimize ne kadar değer verdiğimiz bugün bir kere daha çok önemli olabilir. Bunu bugüne kadar görmediysek şimdi görelim ve bugüne kadar yaptığımız fedakarlıkların takdir edilmesini beklemek yerine, kendimiz için bir şeyler yapalım, hakkımızı isteyelim. Arabesk yaklaşımların,  çocuksu yaklaşımların, kendi değerimizi bilmeden hareket etmenin bizi götüreceği bir yer olmadığı gibi bunun maddi ve manevi zararlarını görebiliriz. Geçmişten gelen yüklerin ve bağların temizlenmesiyle işe başlamak iyi olabilir!

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Ben değerli ve özelim. Kendi yaşamıma sahip çıkarak kendime ait kararları alıyorum. Geçmişten gelen ve beni kısıtlayan tüm duygu , düşünce ve inançlardan kendimi özgürleştirip bana ait sorumlulukları alarak ilerliyorum.