Bugün gelecek her tepki, bize bir yeni için karar aldırabilir. Zorlandığımız yada ilerlemeyen ne varsa farklı bir bakış açısı ile bizi daha net ve kararlı hale getirebilir. Önümüzdekini göremeyebiliriz, sezgilerimizi kullanalım. Cesaretimiz kırılmasın, yeteneklerimizi ve yaratıcılığımızı, bilgimizi birleştirip kullanalım. Aklımız bize yol gösterecek, özgüvenimiz tam olsun. Havamız bozuksa gidip kendimiz için bir şeyler yapalım. Basit ama anlamlı bir şey.İyi bir yerde iyi bir yemek, kendimize bir küçük hediye olabilir. Yapmaktan hoşlandığımız birşey olsun yeter.

İşimizde aynı şeyi iki kere anlatmaktan sıkılabiliriz, ve başkalarını çok fazla zorlayıcı yada azarlayıcı tavırlarımız olabilir. Bu da sinirli tepkiler verdiğimiz için herkesi çevremizden uzaklaştırabilir.Bunun yerine daha bağışyacı ve affedici olmayı deneyelim. Adaletsiz olmak, sonrasında keyfimizi kaçırabilir!

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Tüm öfkeme rağmen kendimi olduğum gibi kabul ediyor ve seviyorum. Kendimi ve karşımdaki herkesi hatalarımla seviyorum ve hepsini affetmeyi seçiyorum.