İşlerimizi toparlamak için çok iyi bir gündeyiz. Yapacak çok işimiz olabilir ve delege etmemiz gerekebilir. Sonlanması ve tamamlanması gerekenleri bitirmek için hareket halinde olacağız. Karar almak ve beklemede duran ertelenmiş işler varsa bunlar için mutlaka görevlendirme yapalım. Üzerimizdeki sorumlulukların eşit bir yükle dağıtmayı başarabilirsek çok iyi olur.Bunu öğrenmemiz gerekiyor. Aşırı kontrolcü olmak, her şeyi kendi üzerimizde almak kendimize eziyet etmekten başka bir sonuç vermez.

Yaşamın içinde sadece iş yok ve biz de keyifli bir yaşamı hakediyoruz. Bu anlamda üzerimize aldığımız sorumlulukların bize ne tip yükler getirdiğine dikkat edelim. Neye evet neye hayır diyoruz iyi bilelim. Detayların önemli olduğu konular var. Yoğunluktan bunları atlama riskimiz olabilir. Sadece uyum sağlamak ve kırmamak için evet diyerek üzerimize taşıyamayacağımız yükleri almayalım.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Kendime ait sorumlulukları üzerime almaya ve yerine getirmeye gönüllüyüm. Bana ait olmayanları da sahiplerine geri veriyorum. Paylaşmayı ve paylaştıkça artan güzelleşen her şeyi sevgiyle kabul ediyorum.