İşimizde önemli değişikliklerin yaşandığı bir gündeyiz. Farklı ve yeni alanlara dönük yeni uygulamalarımız olabilir. Gerek hizmet gerekse mal olarak daha önceden hiç üzerinde çalışmadığımız bir ürün için çalışma yapabiliriz. Bu anlamda bize gelen öneri, teklif yada fikirler olabilir. Değişimden yana istekli olmak kazanç elde etmemize yarayabilir. Özellikle denenmemişi , çok farklı olanı riskli de olsa denemek kazandırabilir. Cesur olmak ve bu anlamda yeteneklerimizi etkin şekilde kullanmamız gerekiyor.

Dikkat etmemiz gereken konuların başında ise bir hareket planımızın olup olmadığı geliyor. Ekip çalışması gerekiyorsa bu ekibi kimlerden oluşturacağız, neler yapılacak ve bedeli nedir ? Doğru bir bedel hesaplanıp bunu ödemeye hazır mıyız yada yapabilir miyiz ? İnancımız tam mı ? sorularını kendimize sormamız gerekiyor. Yatırım yapmak ve bunun maliyeti ile getirisi arasındaki dengeyi doğru kurmak gerekiyor! Hesaplama ve öngörülerimizi ortaya çıkarma zamanı.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Soruları soruyorum ve hayalimin ötesindeki sonsuz seçeneklerden en mükemmelini seçiyorum.  Yaşamımda olan her şey benim seçimlerimdir ve hepsinin sorumluluğunu almaya gönüllüyüm.