İçimizden gelen derin bazı duygu ve düşüncelerimizin içinde bizi rahatsız edenlerini ve engelleyenlerini değiştirmek isteyebiliriz. Geçmişten getirdiğimiz tüm duygusal birikimleri ifade etmek aslında bizi çevremizle barışmak adına rahatlatabilir. Sinirli tepkilerimizin devamında tuhaf sözler yada davranışlar bizi anlaşılmaz kılabilir. Daha uyumlu ve nazik olmamız gerekiyor. Bencil ve bireysel yaklaşımlarımız, kendini beğenmişlik ve kibir çevremizde kimsenin kalmamasına sebep olabilir.

Adaletimizi koruyalım. Adaletsizliği sadece başkalarına değil aynı zamanda kendimize de yapabiliriz. Ayrıca olayları abartmadan olduğu gibi görebilmekte çok önemli. Bugün gerçek sebebi bilmeden kendi kurguladığımız şeylere inanarak tüm günü berbat edebiliriz. Oysa çok eğlenceli ve keyifle yaşanan neşeli bir gün için ihtiyacımız olan şey mutlu olmayı istemek ve alıngan tavırlardan kurtulmak ve başkalarını da sevmek.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Tüm bencilliğime ve kibirli davranışlarıma rağmen kendimi olduğum gibi kabul ediyorum ve seviyorum. Ben özelim ve diğer tüm insanlarında özel olduğuna inanıyorum ve tümünü seviyorum. Hepimiz biriz ve bütünün birer parçasıyız.