Eğlence ve keyif veren ne varsa onu yapmak istediğimiz bir gün. Daldan dala konan bir kuş gibi olabiliriz. Eğlenmek dışında birşeyler yapmak bize zor gelecek. Hızlıca iş bitirmek isterken başkalarının aptallığına tahammülümüz olmayacak ve sabırsızlanabiliriz. Bu sebeple her şeyi kendimiz yapalım bir an evvel kurtulalım düşüncesi hakim olabilir. Aklımızın çok karıştığı yada duygusallaştığımız anlar olabilir ve bu tip zamanlarda alacağımız kararlar sağlıklı olmayabilir.

Aşk ve romantizm için günün içinde yakalayacağımız bazı fırsatları ilişkimizi yeniden yapılandırma amacıyla kullanabiliriz. Ancak ne hissettiğimizi yada derdimizi açık ve net şekilde ifade edelim. Duygularımızı anlatmadan yada paylaşmadan karşımızdaki kişilerden bir cevap yada anlayış beklemek anlamsız olacaktır. Eğer kendimizden emin değilsek biraz çekingen kalabiliriz. İlişkiye sahip çıkmak istiyorsak gereğini yapalım. Kaçışlar yada saklanmalar anlamlı değil.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Ben değerliyim ve özelim. Kendi değerimi biliyorum ve kendimi özgürce ifade ediyorum.  Kendimi seviyorum ve seviliyorum.