Sorgulamadan ve araştırmadan neye evet dediğimizi bilmeden başladığımız işler olabilir ve bunları bizi çok zorlayacağını söyleyebiliriz. Zihnimizi odaklayıp düzenli ve disiplinli şekilde çalışmak için çok efor sarfetmek gerekiyor. Bu sebeple maymun iştahlı olmadan yapabileceğimiz kadar işe evet diyelim ve dediğimizi de yapalım. Aksi durumda güvenilirliğimizi kaybedeceğiz.

Acele ve telaş içinde olursak hata yapma payımız çok yüksek. Bazı durumlarda sanki hemen cevap vermek yerine biraz durup düşünelim. Acele verilen kararlar sonradan çok pişmanlık doğurabilir. Sinirli ve öfkeli durumlarda düşüncesizce verdiğimiz kararlar, söylediğimiz sözler bizi geri dönülmez yollara sokabilir. Dikkatli olalım. Sınırlarımızı bilmek, haddimizi bilmek, sorumluluklarımızı bilmek bize çok şey kazandırırken, aksi durumlar çok şey kaybettirecek.

 

GÜNÜN OLUMLAMASI

Yapacağım her şeyi olması gereken zaman ve yerde en mükemmel şekilde yapıyorum. Yaşam bana her şeyin en iyisini olması gereken zamanda sunuyor. Ben seçimlerimi zengin seçenekler arasından yapıyorum.